Větrání

Jak větrat

Pokud v domě nemáte řízené větrání, tak nejúčinnějším větráním je otevření několika oken zároveň. Tím se vytvoří proces, kdy teplý vlhký vzduch jde ven a dovnitř jde čerstvý suchý vzduch. Okna je potřeba nechat otevřená několik minut. Tento proces je nutné provádět několikrát za den, vždy záleží na činnosti a počtu osob v domě či bytě. Optimální vlhkost by se měla pohybovat okolo 45%.

Je nutné zmínit se o tzv. mikroventilaci. Mikroventilace je poloha okna, kdy je okno stále zavřeno proti vniknutí, ale umožňuje průchod vzduchu. Jinými slovy lze říci, že okno netěsní a dochází k pronikání zimy do domu, nikoliv k výměně vzduchu, a proto tento typ ventilace nedoporučujeme.

 

Proč větrat

Proč je větrání tak důležité? Větrání je důležité, abyste v domě měli zdraví nezávadné prostředí. Zdraví škodlivé látky produkuje samotný lidský metabolismus, který produkuje oxid uhličitý a další látky. Tyto plyny a látky jsou zdraví velmi škodlivé a mohou způsobovat příznaky, kterými zejména jsou:

  • Únava
  • Bolest hlavy
  • Záněty dýchacích cest
  • Alergie
  • Tvorba plísní

Intenzivní větrání je velmi důležité po montáži oken, protože dochází k utěsnění stavby a zabrání se tak samovolnému větrání. Je velmi důležité během stavby odvětrat stavební vlhkosti, vzniklé schnutím betonu, malby a dalších stavebních procesů. Při vystavení oken vysoké vlhkosti dojde k jejich poškozením.

Nezapomínejme i na to, že větrání nám šetří i náklady na vytápění, neboť suchý vzduch se ohřívá daleko rychleji než vlhký.

 


 

Poškození laku oken

Jak postupovat

První, co byste měli udělat, když Vaše dřevěná okna poničí kroupy nebo dojde k jinému drobnému poškození nátěru, je včasné použití udržovací sady nazývané Pflegeset, kterou lze objednat u nás ve firmě. Udržovací sadu je nezbytné použít co nejdříve od vzniku poškození. Jejím nanesením dojde k uzavření mikrotrhlin a tím se zamezí vzniku dalšího poškození. Pokud došlo k většímu poškození, tak si lze zde objednat servis od naší firmy.

Výhodou dřevěných oken je jejich snadná oprava. Můžeme Vám slíbit, že pokud dojde k poškození Vašich oken, tak Vám je opravíme a nepůjde poznat, že okna byla vůbec poškozena.

Renovace oken

I při renovaci oken Vašeho domu lze využít služeb naší firmy.  Na okna z venkovní strany naneseme nový nátěr a to stejným technologickým postupem, jako při výrobě. Váš dům tím dostane nový vzhled, aniž by došlo k bourání, či jakémukoli stavebnímu zásahu.