Naše reference


Suchdol

Jednopodlažní moderní rodinný dům. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


showroom KATYPATY

Na této stavbě bylo použito bezrámové zasklení. Jedná se o showroom výrobce keramických vypínačů KATYPATE.


Jizerky

Moderní  chalupa s dřevohliníkovými okny. Profil oken je CONTOUR Integral, který je předsazen před dřevěnou konstrukci tak, aby okna dokonale vynikla. Stavbu realizovala stavební firma TRADIČNÍ DŮM s.r.o.


Showroom Agát

Moderní a klimatizovaný showroom, který jsme otevřeli pro naše zákazníky. V čistém a pečlivě zpracovaném prostoru budeme prezentovat veškerý náš sortiment.


Vratislavice

Vícepodlažní rodinný dům se nachází na okraji města Liberec. V obývacím pokoji je dominantou HS-portál s rohovým strukturálním spojením skla na sklo s výhledem na Jizerské hory.

Barvy šedých oken, bílé výmalby, dubové podlahy a dubového nábytku se navzájem skvěle doplňují a vytvářejí harmonický celek v interiéru, který je navíc dokonale doplněný přírodními materiály.


Jevany

Moderní rodinný dům, který okouzlí svým elegantním designem a prvotřídními dřevohliníkovými okny.

Nejvýraznějším prvkem tohoto domu je obývací pokoj, který se táhne přes dvě podlaží. A nejen to, díky dvoukřídlému HS-portálu můžete vstoupit na prostornou terasu, kterou propojuje s interiérem druhého patra, kde se nachází klenot tohoto domu – pevné zasklení. Toto propojení přináší do domu množství přirozeného světla a vytváří tak nezapomenutelnou atmosféru.


Zásada

Jednopodlažní moderní rodinný dům, kde byly použity naše nejlepší technologie. Dominantou je bezrámově zasklené okno a HS portál s bezbariérovým přístupem na terasu.


Předměřice

Architektonicky ojedinělý rodinný dům, kde jsou dominantou velké strukturálně zasklené plochy. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Praha

Vila s moderním vzhledem, kde byla použita bezrámová okna v kombinaci s otvíravými okny, panelové dveře a hliníkové okenní okapnice v barvě dřeva. 


Liberec

Moderní dům s dřevohliníkovými okny. HS-portal je bezbariérový s bezrámovým zasklením pevného zasklení. Profil dřevohliníkových oken je CONTOUR Integral. Stavbu realizovala stavební firma HAVAX a.s.


Písnice

Dvoupodlažní rodinný dům. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Vesec

Realizace moderního rodinného domu v krásném prostředí Českého ráje a výhledem na dominantu Trosek. Na domu jsou použity přírodní materiály a zapadá tak do rázu krajiny. Bezbariérový vstup z terasy do domu zajišťují posuvné dveře HS-portal, které dokonale propojují interiér s exteriérem. Vstupní panelové dveře byly pečlivě vybrány, aby doplňovali styl stavby domu.


Holenice

Dvoupodlažní rodinný dům se zahradním domkem v prostředí Českého ráje. Nádherný výhled na Trosky podtrhuje ráz krajiny, do které tento dům skvěle zapadá. Na domě byly použiti čistě přírodní materiály.


Chrášťany

Jednopodlažní moderní rodinný dům. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Zdiby

Rodinný dům ve Zdibech byl navržen Ing. arch. Martinem Čeňkem v nízkoenergetickém standardu. Pan architekt se velmi věnoval klientovi nejen v průběhu studie a projektu pro stavební povolení, které dodával zákazníkovi osobně, ale i v průběhu projektování montážní dokumentace, kde si bedlivě hlídal každý detail stavby tak, aby celkové dílo bylo zhotoveno přesně dle jeho představ. Dům je vytápěn teplovodním vytápěním s rekuperací tepla. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Vyskeř

Realizace dvoupodlažního moderního rodinného domu na úpatí vrchu Vyskeř. Na domě jsou použity okna s technologií MIRA – INTEGRAL.


Slaný

Jednopodlažní rodinný dům s modřínovými okny a dřevěnou rámovou okapnicí. Bezbariérový vstup na terasu zajišťují posuvně-zdvižné dveře HS-portal, které dokonale propojují obývací pokoj a terasu s malebným výhledem do krajiny. Dům je postaven z přírodních materiálů jako je dřevo, kámen anebo hliněné omítky.


Chaloupka na muří noze - Praha 4

Architekt Martin Poldauf z architektonického ateliéru Prajaga navrhl nevšední objekt v podobě kompaktní dřevostavby, která vznikla na zahradě rodinného domu.

Jednoduché místo, které je plné vůně dřeva, je ideálním prostorem pro poklidné čtení knihy a relaxaci.

Fotografie: Jan Kuděj


Nová Paka

Mezonet v Nové Pace je postaven na svažitém pozemku a proto bylo zapotřebí dům osadit do upraveného svahu, tak že vstup do domu je ze suterénu domu, kde se nachází technické zázemí. Dům byl prvotně navržen v nízkoenergetickém standardu, kde již bylo počítáno s okny s isolačním trojsklem a teplovzdušným vytápění s rekuperací tepla. Proto bylo příhodné přistoupit k pasivizaci stavby v rámci dotačního programu Zelená úsporám. Aby dům splnil potřebné parametry, bylo potřeba zvětšit tloušťky tepelných izolací a doplnit zdroje energií, které primárně nejsou na elektrickou energii. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Slavičín

Zámek Wichterle se nachází ve městě Slavičín. Jedná se o památkovou budovu, jejíž historie sahá až do renesance. Na tomto zámku jsme realizovali bezrámového zasklení kavárny včetně dubového portálu zasazeného do skla.

Na zámku se nachází hotel s restaurací, pivními lázněmi a kavárnou. Více informací na stránkách https://zamekwichterle.cz


Chuchelna

 Jednopodlažní moderní rodinný dům s výhledem na celou obec. Terasa je přístupná posuvněspřaženými dveřmi a skládacími dveřmi.


Chuchelna – kostel

Na tento kostel byly dodány vchodové dveře s malebným sklem, kde motiv i malba byla realizována naší firmou. Okna byla námi zrestaurována.


Chuchelna II

Přestavba obývacího pokoje, kde byly nahrazeny balkónové dveře posuvnými bezrámovými dveřmi a původní okno o rozměru 120x150cm bylo nahrazeno strukturálním zasklením o rozměru 200x400cm.


Komárov

Chaloupka nacházející se téměř na vrcholu démonické hory Kozákov zaujme svým krásným vzhledem.


Semily

Jedná se o velmi atypický rodinný dům s nepravidelnými tvary.


Semín

Restaurace nacházející se v prostorách zbytkového statku, jež původně patřil k zámku Hrubá Skála. Vznik této budovy je datován kolem roku 1375.


Vinohrady - zimní zahrada

Zimní zahrada nacházející se v pátém patře ve Vinohradech. Posuvné dveře HS-portal umožňují otevřít téměř celou čelní stranu a tím zajistí ničím nerušený výhled na Prahu.


Mníšek pod Brdy

Dvoupodlažní rodinný dům. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Družec

Jednopodlažní dům se suterénem, kde se nachází garáž a technické zázemí. Zvolené architektonické řešení efektně zohledňuje svažitost pozemku. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.


Jičín

Zahradní domek s dřevohliníkovými skládacími dveřmi a bezrámovým zasklením.


Řež

Realizace nízkoenergetického domu, jejíž autorem je Ing. Arch. Miloš Černý. Založení bylo provedeno pomocí metody CRAWL SPACE, která byla osazena na obvodový věnec sklepa. Vnější povrchy tvoří silikonová omítka s dřevěným obkladem z modřínu, doplněné o meziokenní výplně z TiZn plechu a pohledové kastlíky předokenních žaluzií. Stavbu realizovala stavební firma Penatus s.r.o.