Údržba povrchové úpravy oken a dveří

Správná péče o dřevěná okna a dveře předurčuje jejich dlouhodobou krásu a životnost. Údržba povrchové úpravy je velmi často spojována s obavami o častou a náročnou péči. Pomůžeme vám tedy se v tom zorientovat.

 

Při své výrobě prochází okna a dveře několika kroky, které jsou nedílnou součástí na jejich výsledné kvalitě a vzhledu. Prvním je hloubková impregnace, kdy se dřevo namáčí, aby bylo ochráněno proti plísním, tlením, zamodráním, hnilobě a dřevokazným houbám. Díky tomu dřevo redukuje příjem vlhkosti a zvyšuje svou životnost. Poté se nanese základ barvy, který určuje barevný tón a poskytuje konzervaci již aplikované impregnaci. Na závěr jsou okna i dveře prostřednictvím vysokotlakého zařízení stříkány vrchní barvou, která vytváří silnovrstvou lazuru, finální barevný odstín a konečný ochranný film. 

 

Aby byl povrch dlouhodobě krásný, doporučujeme k nim přistupovat zodpovědně. Údržba dřevěných ploch se provádí 2x ročně přípravky zabraňujícími poškození povrchu působením klimatických vlivů nanesením nové ochranné vrstvy. Ochranný prostředek máme k dispozici v naší firmě.

 

Další vaše dotazy vám zodpoví naše návody návody:

Návod k ošetřování a údržbě povrchové úpravy

Návod na seřízení oken
Návod na ovládání a ošetřování kování oken
Návod na seřízení vchodových dveří

 

Video na seřízení pantů vchodových dveří: https://www.youtube.com/watch?v=0YKcQiyTkRg