O firmě

Agát s.r.o. je rodinná firma založena v roce 1992, sídlící v samém srdci Českého Ráje pod horou Kozákov. Hlavním cílem pro nás vždy byl dlouhodobě spokojený zákazník, kterému se věnujeme již od počáteční nabídky.

O každou zakázku se staráme, jako by se jednalo o dodávku oken do našeho vlastního domu a snažíme se Vám nabídnout to nejlepší, co je v současnosti na trhu. Cílíme na výrobu oken dle nejnovějších trendů. Vysoká kvalita, spolehlivost, pohotovost a odbornost jsou základní pilíře, na kterých stavíme. Tohle všechno jsme Vám schopni poskytnout díky více než dvacetiletým zkušenostem, které máme s výrobou a montáží stavebních výplní.

U našich dodavatelů dáváme přednost kvalitě a technickému poradenství před cenou. Ať už se jedná o dodávané izolační sklo či barvu, vyžadujeme jen tu nejvyšší kvalitu.

Abychom Vám mohli vypracovat cenovou nabídku a okna vyrobit v co nejkratší době, používáme ten nejmodernější počítačový software, který je v momentální době nabízen na celém světě. Díky tomu, že tento software je propojen s CNC strojem, dosahujeme té nejvyšší přesnosti a kvality.

 

Technologie výroby oken

Okna vyrábíme dílcovou metodou z tří a čtyřvrstvých lepených hranolů, které zaručí perfektní tvarovou stálost oken. Tyto lepené hranoly posléze opracováváme na těch nejmodernějších strojích, díky kterým dosahujeme té nejvyšší přesnosti a kvality. Jako povrchovou úpravu používáme třívrstvou tenkovrstvou lazuru, kterou nanášíme vysokotlakým zařízením. K zasklení používáme izolační dvojskla a trojskla, která lze kombinovat s pískovanými, či bezpečnostními skly.

Srdcem naší výrobní linky je obráběcí centrum WIZARD – DRILLEX. Jedná se o CNC řízenou linku pro výrobu komponentů pro dílcovou metodu výroby oken.

vyrobni_linka_wizard_drillex

Dílcová metoda

Jedná se o moderní revoluční metodu výroby oken, která spočívá v tom, že se nejprve vyrobí jednotlivé dílce oken a to v pořadí: čepování, vrtání a nakonec profilace, díky čemu nedochází k otřepkům. Po opracování jednotlivých dílců dojde k impregnaci a následně ke slepení na hydraulickém lisu.

Hlavní výhodou dílcové metody je, že dochází k impregnaci (ochrana dřeva) ještě před slepením a tudíž dochází k ochraně všech ploch dílce a to zejména čel dílců.